Cinsel iştahınızı artırın!

Cinsel iştahınızı artırın!

Utanma duygusunu ve günlük hayatın stresini bir kenara bırakıp cinsel iştahınızı artırarak, yatak odasında mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Eşimle bir şeyler yaşamak istiyorum, ama bunu dile getirmeye cesaret edemiyorum" mu diyorsunuz? O halde yalnız değilsiniz. Günümüzde birçok kadın aynı sorunu yaşıyor. Araştırmalar, kadınların yüzde 43'ünün cinsel ilişki fikriyle strese girdiğini, yüzde 34'ünün de her geçen gün partneriyle daha az birlikte olduğunu ortaya koyuyor. İşte daha rahat ve istek dolu bir cinsel ilişkinin sırları...

* "Sence seksi görünüyor muyum?"

"Kalçalarım geniş", "Çok fazla selülitim var", "Bu aralar yine kilo aldım"... Bu tip cümleler gün içinde sıklıkla duyduğumuz ve kullandığımız kalıplar... Birçok kadın bu tip sorunları seks için bir dezavantaj olarak görüyor. Uzmanlar bu tarz utanç duygularının öncelikle bize iyi gelip gelmediğini sorgulamamızı, daha sonra da bu sorunları nasıl düzeltmemiz gerektiğini kendimize sormamızı öğütlüyor. Bunun için daha fazla spor yapabilir, daha seksi iç çamaşırları kullanabilir ya da odadaki ışıkları daha rahat edebileceğiniz şekilde ayarlayabiliriz.

Fakat tüm bunlardan önemlisi, kusurlarımızı kabullenerek, kendi vücudumuzla barışık olabilmeyi öğrenmemizdir. Problemli bölgelerimize işe yaramaz yerler olarak bakıp bunu bir kompleks haline getirmek yerine, onlara iyi davranmamız gerekiyor.

* Cinsel isteğimizi sabote edenler

Stres, cinsellikten alınan zevki öldüren bir numaralı etkendir. Stresli olduğumuzda vücudumuz bu histen olumsuz yönde etkilenir. Kendimizi yorgun ve gergin hissederiz. Stressiz bir cinsel ilişki için çiftlerin sekse zaman ayırmaları, acele hareket etmek yerine şefkat dolu ve tatmin edici davranışlarla kendilerini geliştirmeleri ve birbirlerine karşı hislerini açıkça dile getirmeleri gerekiyor. Mesela "Seni arzuluyorum" demek için yalnızca yatak odasını beklememelisiniz. Stresten dolayı eşimizle ilişkiye girmek istemememiz hoş olmayan sonuçlar doğurabilir ve çoğunlukla geri dönüş yolunu bulmakta zorlanırız.
Yayın tarihi: 09.03.2007
2383
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.