Cinsel hayatınız tehlikede mi?

Cinsel hayatınız tehlikede mi?

Belki eşinizin isteklerine cevap vermekte zorlanıyor, belki de yatakta yeterince mutlu olamadığınızı düşünüyorsunuz. Bu durumda cinsel hayatınızı sabote eden sebepleri bulmalı ve bunlardan bir an önce kurtulmalısınız.

Güncellenme tarihi:
Cinsel hayatınız aslında sadece eşinizle yatakta geçirdiğiniz saatlerle sınırlı değildir. Cinsellik öyle bir şey ki, her şeyden etkilenebilir. Bu etkileşim doğduğunuz günden başlar, büyüme çağında yaşadıklarınızdan etkilenmeye kadar devam eder. İşte bu nedenle eğer yatakta sorun yaşıyorsanız, bunun sebeplerini hayatınızdaki etkenlere bakarak bulmalısınız.

Ailenin etkisi

Genler hem kişiliğinizi, hem ilişkilerinizi, hem de cinsel hayatınızı etkileyen en önemli nedenlerden biridir. Anneniz ya da babanızın libidosunun yüksek ya da düşük oluşu, sizin de cinselliğinize yön verecektir. Bunun yanında yetiştirilme tarzı da bir diğer etkendir. Eğer geleneksel aile kurallarına göre büyüdüyseniz ve cinsellik her zaman ayıp olarak gösterildiyse, bu durumda cinselliğin sizin için bir tabu olması da kaçınılmazdır.

Anneniz ve babanızın birbirlerine karşı tutumlarının da sizin üstünüzde izleri vardır. Çiftlerin birbirlerine nasıl davrandığını gördüğünüz en yakın örnek ailenizdir. Eğer ailenizle geçmişte sorunlar yaşadıysanız ve belki de evlendiğiniz güne kadar cinsellikle ilgili hiçbir şey öğrenmediyseniz, cinsel hayatınızda problemler yaşamanız normaldir.

Gerçek dünya

Kadınlar öyle duygusaldırlar ki bazen gerçek dünya ile filmlerde izlediği dünyayı birbirine karıştırırlar. Fakat maalesef filmlerde izlediğimiz tutkulu aşklara gerçek dünyada rastlamak çok zordur. Gerçek cinsellik, gerçek dünyada her zaman mükemmel değildir. Filmlerdeki cinsellik genelde abartılmıştır.

Örneğin siz hiçbir filmde çocuk doğurmuş ve doğumdan sonra göbeği çıkmış bir kadını, saçları dökülmüş, nefes almakta zorlanan kocası ile cinsel ilişkiye girerken izlediniz mi? Cevap "hayır" olacaktır, çünkü televizyonlarda sadece mükemmel insanlar, mükemmel cinselliği yaşar. Bu nedenle kendinizi bu tür hayallere çok fazla kaptırmamalı ve gerçek hayatta her çiftin cinsel sorunları olabileceğini unutmamalısınız.

Kıskançlık krizleri

Cinsel sorunlarınızın altında etrafınızdakilerin anlattıkları etkili olabilir. Örneğin en yakın arkadaşınız size sürekli eşiyle olan cinsel deneyimleri anlatıp ne kadar mutlu olduğunu söylüyor ve siz de bunu biraz kıskançlıkla dinliyorsunuz. Sonra da kendi kendinize "Neden bu kadar mutlu olamıyorum" diyorsunuz.

Oysa belki de cinsel yaşamında arkadaşınızın beklentileri sizin beklentilerinizden çok daha farklı ve onu mutlu etmek, sizi mutlu etmekten çok daha kolay.... Bu yüzden kıskançlığınız gereksiz yere olabilir. Böyle bir durumda bunu düşünerek rahatlamak elinizde.

Mutluluk çok yakın

Eğer yatakta mutlu olamamanız bu nedenlere bağlıysa, size tavsiyemiz ilk önce bu sorunları aşmanız olacaktır. Cinsel yaşamda mutlu olmak için önce kendinize sonra eşinize güvenin. Önemli olan sevdiğiniz erkekle beraber olmak değil mi? O zaman ona mutlu olmanızı engelleyen etkenleri anlatın, yatakta ne istediğinizi söyleyin ve en önemlisi utanmadan onunla açıkça konuşun. Böylece mutluluğu cinsel hayatınızda da yakalayacaksınız.

Tüm bunları yapmanıza rağmen hálá cinsel isteksizlik yaşıyorsanız, bu durumda bir uzman doktorla görüşmeniz hem sizin, hem de eşinizin cinsel yaşamı için olumlu sonuçlar verecektir. Yatakta daha mutlu olmak için tavsiyelerimizi dinleyin, evliliğinizi tehlikelerden kurtarın.

Cinsel Zeka Semineri'ne davetlisiniz, tıklayın!
Yayın tarihi: 28.04.2006
1244
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.