Aşk var, seks yoksa...

Aşk var, seks yoksa...

Aynı evi paylaşıyorsunuz. Aşk var, ama seks yok. Eee bu nasıl bir şey şimdi?

Mahremiyetle ilgili sorun yaşıyor, görünüşe göre mastürbasyon ona seksten daha zevkli geliyor. Aklınız almıyor. Eşcinsel değil, hayatında başka biri de yok. Ne yapacaksınız?

Bizim de kafamız en az sizin kadar karıştı. Hadi bu ikilemi birlikte inceleyelim. İlk bakışta birbirinizi tamamlıyor gibi görünüyorsunuz. Yine de ilişkinizi tanımlarken cinsellikten çok abi-kardeş yönü ağır basıyor sanki...

Çoğu zaman, mahremiyet konusunda muğlaklık yaşanıyorsa çifti oluşturan tarafların biri kendini korumak amacıyla cinsellik perdesini indirir. Gösterdiğiniz yakınlığa ilgisiz olduğunu bildiğiniz erkek arkadaşınızın size kalbinden uzak durmanıza dair açık seçik bir mesaj gönderdiğinden şüphe duyabilirsiniz.

Erkeklerle çalışmak kadınlarla çalışmaktan farklıdır, çünkü çoğu erkek duygu kanallarını açmadan cinsel mahremiyet alanına girerken , çoğu kadın cinselliğin paylaşımı öncesinde duygusal yakınlığa ihtiyaç duyar. Erkek arkadaşınız sizinle cinsel ilişkiye girmeyerek kalbini sizinle paylaşmaktan kaçınıyor olabilir, ya da başka biriyle...

Sizinle bu platonik ilişkiyi sürdürmek ona güvenli gelebilir, bu durum değişebileceği gibi hiç değişmeden de kalabilir.

Mastürbasyon yapması ise cinsel güdülerinin olduğunu gösterir, yani doğru iz üzerindesiniz.
Daha da önemlisi, bu sizin de hayatınız. Hayatınızın geri kalanında istediğiniz nedir? Uzun vadeli bir ilişki düşündüğünüz erkek o mu? Belki de odur, arkadaşlık ilişkisiyle idare edebilecekseniz...

Çoğu çiftin aralarındaki dostluğun aynı yastıkta geçirdikleri zamandan daha önemli olduğunu düşündüğüne dair istatistiklere rağmen, taraflardan birinin seks istediği diğerininse istemediği bir ilişkiyi yaşamak acı vericidir. Görünüşe göre dostluğunuz gelişip serpilse de ihtiyaçlarınız karşılıklı olarak tatmin edilmiyor.

O yüzden, kapıdan çıkıp gitmeden ya da ön evlilik anlaşması imzalamadan önce iyi düşünün. Onunla en kısa zamanda açık yürekli bir konuşma yaparak niyetinin rengini ve kapsamını, gerçek aşkı kaldırıp kaldıramayacağını belirleyin. Yoksa daha da acı çekersiniz.
Yayın tarihi: 19.02.2005
2061
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.