Artık erkeklerin de başı ağrıyor

Artık erkeklerin de başı ağrıyor

Beraber olduğunuz erkek yatağı artık sadece uyumak için mi kullanmaya başladı? Öyleyse hemen durumu kontrol altına almamız gerekiyor.

Günümüzün stres dolu iş hayatı, erkeklerde ciddi bir seks yorgunluğu yaratıyor.

Erkekler eskiden beri kadınların şu lafından şikayet edip, dururlardı; "başım ağrıyor, bu gece olmaz." Şimdi roller tersine döndü. Artık erkekler çeşitli bahanelerle seks saatlerinden kaçıyorlar. Siz bu durumdan şikayetçi bir kadın olarak bu sorun ile ilgili neler yapabileceğinizi biliyor musunuz yoksa kaderinize razı gelip yatağınızı partnerinizle beraber ayrı köşelerde kitap okumak için mi kullanıyorsunuz? Öyle olsa bile onu rahatlatmanın ve ilişkinizi canlandırmanın yollarını bulmak ilişkinizin sağlamlığını artıracaktır.

Ona seksin stresten kurtulmanın en etkili yollarından biri olduğunu hatırlatın

Evet belki partneriniz işten yorgun argın geliyor; evet belki de seks en son düşündüğü şey. Ama sizin onu bir şekilde sevişmeye ikna etmeniz gerekiyor. Sanılanın aksine seks yaptıkça doyulan bir şey değil. Tam tersine seks yapmaya yapmaya zamanla beynimizden çıkan ve yapılmadıkça isteksizlik görülebilen temel bir ihtiyaç. İşte bu yüzden çiftlerin çok uzun aralıklarla seks yapması zamanla kadın ve erkeği birbirinden soğutur. Erkekler de seks yorgunluğunun bir diğer nedeni de erkeğin partneri ile seksten ne kadar zevk aldığını unutmuş olmasıdır.

Seks sırasında başarısız olduğunda bahaneler bulmasına izin vermeyin

Erkekler için yatakta başarılı olmak bir ölüm kalım meselesi olduğu için yaşadıkları en ufak bir başarısızlık güvenlerinin kırılmasına ve böyle bir durumla bir daha karşılaşmamak için seksten kaçmalarına neden oluyor. Sonraları bir kısır döngü olan bu durumdan kurtulmak için sorunun üstüne gidilmesi gerekir. Eğer beraber olduğunuz erkek bu tür bahanelerle seksten kaçma yoluna başvuruyorsa siz onun zincirlerini kırıp tekrar eski haline döndürmelisiniz. Siz onu istiyorsunuz ve onunla olmak da en doğal hakkınız.

Seksi sadece geceleri yatakta yapılan sıradan bir görev durumundan çıkarın

Erkelerde seks yorgunluğu monotonlaşan bir seks hayatında çok daha sık karşılaşılan bir olaydır. Çiftler belirli bir süre sonra nerede, ne zaman, ne şekilde seks yapmak istediklerini birbirlerinin hareketlerinden hatta bakışlarından anlamaya başlıyorlar. Ardından da o hep bildik senaryo. Partnerinizin artık sizinle beraber olmak istemediğini düşünüyorsanız pes etmek yerine onunla değişik mekanlarda, değişik şekillerde çeşitli fanteziler yaratarak beraber olacağınız fırsatlar yaratın. O zaman içinde bulunduğunuz bu durumdan kurtulma şansınız artacaktır.
Yayın tarihi: 20.11.2004
1069
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.